Tahaks laulda… aga mida?

Kasulikku

Kommenteeri

Olen viimasel ajal kodus rohkem laulma hakanud. See on lihtne ja ilus praktika, mis mõjub samas sügavalt. Muusika on ka natuke maagiline, sest ühendab mateeriat ja mitte-mateeriat. Helilained läbivad keha ja mõjutavad olemist igal tasandil ning seda eriti siis, kui ise laulame.

Kas oled märganud, kui erinevalt palad võivad mõjuda? Ma näiteks võimalusel väldin „armastus-“ lugusid, kus domineerib selline võnge, mida võiks kirjeldada kui „olen poolik ja vajan Sind, oo, elu on raske“. Õnneks on saadaval ka rikkalik pagas helgemaid helisid. Imeline on märgata, kui populaarseks on saanud väelaulude kontserdid! Aitäh kõigile ilusatele hingedele, kes neid läbi viivad.

Siin on aga minu valik lugudest, mille laulmine harmoniseerib ja turgutab, toob rahu ja selguse. Kuula Spotify’s või uuri linke allpool!

Muusikaliseks meditatsiooniks sobivad hästi mantrad, nagu näiteks Gayatri mantra, mille kohta võid lähemalt lugeda siit. Sügava transformatsiooni jaoks võib uurida Lääne mantralaulikute kuninganna Deva Premali ja tema vägeval partneri Miteni 21-päeva mantrate väljakutset. Üks kõige tervendavamaid neist on budistlikTeyata om bekanze“.

Lõkke-äärse tunde toovad Nick Barberi „Heart’s mystery“ ja eestikeelne klassika ehk Jaan Tätte „Ojalaul“.

Väelaulude kontserdi tundesse võib sisse elada näiteks Ansambel Tare salvestust nautides. Mul on juhtumisi olnud rõõm olla mõnede sealsete lugude sõnade kaasloojaks ja Tare liikme Kristi heliteraapia võid leida meie lehelt.

Šamanistlikku väge pakuvad Metsa Kese plaadilt Rändaja Kasserin ja Kristin Kalanpenki „Rite of Nature“, nagu ka Kailash Kokopelli „Morning Star“ ning Tom Valsbergi ja Jane Kruusi „Kõndiv Tamm“.

Kui tahaks end lustliku loodusthoidva räpiga turgutada, võib mängima panna Chalice’i ja lastekoor LaulupesaEtikaru“.

Ilusat eestikeelset regilaulu võib nautida näiteks Triinu Tauli „Kulla kuu“ näitel.

Kaunid ingliskeelsed lauldavad afirmatsioonid on Mayana „Feel the rhythm of your heartbeat“, Fia ja Himlakroppi „Root“ ja Alexa Sunshine Rose’i „I release control“.

Laula, sest Sinu hääl tervendab Sind ja mine sa tea, äkki kedagi teist veel!

Autor: Minni Moyle


Lisa kommentaar

Email again: