Filtreeri postitusi

Mis lugusid me endile räägime?

Kas olete mõelnud, kuidas luua oma reaalsust läbi uskumise ja usu? Või olete juba teadlik sellisest reaalsusega mängimise võimalusest ja soovite uudishimu täiteks edasi lugeda?

Võtan aluseks mõnedes spirituaalsetes ja psühholoogilistes koolkondades kostunud väite, mille kohaselt on meil võimalik läbi mõttetöö, vaatenurkade ja uskumuste muutmise ise oma reaalsust täiesti ümber luua. Korraks tekib küsimus, et kas pole naiivne sellist asja uskuda? Kuid küsiksin, et äkki on naiivne vastupidine ehk mitteuskumine? Selgitan selle lahti järgnevates lõikudes.

Loe lisaks

Uskumised ja uskumused meie elus.

Me kõik usume millessegi ja inimesed, kes eriti veenvalt kinnitavad, et nemad ei usu millessegi on võib-olla just kõige suuremad uskujad, sest nad usuvad jõuliselt, et nad millessegi ei usu.

Kuidas uskumist ja uskumust defineerida? Kuna teema on lai ning mitmeti tõlgendatav siis proovin kõike edasi anda nii nagu ise seda tajun ja nii lihtsalt kui võimalik. Selleks, et paremini mõista millest juttu tuleb, alustan kahe mõiste lahti seletamisega.

Uskumine = elu jooksul kogetu põhjal kujunenud teadlik veendumus, millest kujuneb justkui isikliku tõe mudel (üldjuhul muutub koos meie küpsemisega).

Uskumus = elu jooksul kogetu põhjal kujunenud alateadlik mõttemuster, mis suunab meid teatud viisil mõtlema, käituma (ei pruugi muutuda kui me ei teadvusta).

Loe lisaks