Filtreeri postitusi

Rännak tundetoonide raamatukokku

2011. aastal ei suutnud kunstnik Martin Creed otsustada, kas jätta oma teosel tuled põlema või kustutada need ära. Lõpuks leidis ta, et see võiks olla hoopis eraldi teos. Sündis „Töö nr 227,“  mis seisnes tühjas näitusesaalis iga viie sekundi järel kustuvates ja süttivates tuledes. Teost on tänaseks eksponeeritud üle maailma, see on olnud intrigeerivaks jutuaineks kunstikriitikas ja võitnud tähtsaid auhindu.

Minuga juhtus samuti hiljuti nii, et hakkasin milleski kahtlema. Kirjutasin artiklit ja ei teadnud, kuidas seda ikkagi üles ehitada ja täpselt sõnastada. Üks või teine, kolmas või neljas lähenemine… Tähtaeg oli juba lähenemas, tundsin aja survet ja vajadust jõuda täiusliku tulemuseni. Loomine… ei voolanud. Ebamugav olukord.

Loe lisaks

Ole ise oma elu looja

On tormijärgne rõske varahommik ja vurame ratastel läbi pimeda Tallinna 11-aastase pojaga kooli poole. Sõit kestab 10 minutit. Vestleme sellest, kui tore on tema praegune inglise keele õpetaja ja kui positiivne mõju on olnud tema õpitulemustele sellel, kuidas ta ise ainesse ja õpetajasse suhtub. Mul on siiralt hea meel mitte selle üle, et hinded on paranenud, vaid selle üle, et ta ennast eelmise õppeaastaga võrreldes nii palju paremini inglise keele tunnis tunneb.

Loe lisaks

Mina kui mitmel tasandil looja

Leian end ikka ja jälle inimesi imetlemast – millised loojad?

Ja ärge mõistke valesti, ma ei pea hetkel silmas suuri kunstnikke, vaid igaühte meist. Me kõik oleme loojad. Me loome siin ilmas pidevalt, lihtsalt me ei teadvusta seda nii tihti kui võiks. Me loome läbi igapäevaste tegevuste, looming võib olla materiaalne ja püsiv või ka hetkes toimuv ning kaduv füüsilisel tasandil.

Loe lisaks

Arhiiv