Filtreeri postitusi

Kes on Sinu autoriteet - kas Sina või keegi/miski teine?

Me tunneme igatsust tõe ja tõelise olemuse järele - igatsust elada oma hingest, inspiratsioonist, enda südamest.

Kuid mis on Tõde, mis on tõeline olemus?

Seda on võimatu defineerida, sest see seaks kohe piirid. Kuid tõeline olemus on piiritu, järjest avanemises ja avastamises. See avastamine viib meid tihtipeale alguses ka meie kõige pimedamatesse osadesse. Sest elada enda tuumast tähendab, et kõike tuleb näha ehedalt ja ausalt.

Kuidas toime tulla selle “köieveoga” - sisemuse ja väljaspool oleva (kellegi teise, kollektiivse), tuuma ja välise vahel?

Loe lisaks

Mis juhtub emotsioonidega, kui neid teadlikult kogeda?

Kõik algab iseendast. Kõik muutused. Ka kollektiivsed muutused algavad igaühest endast. Kuid muuta pole vaja välist, vaid oma siseperspektiivi. Ja selle peale muutub ka väline. Et see võimalik oleks, on vaja silmitsi seista oma tunnete, hirmude, oma ebamugavuse, oma väärtusetuse, kõigega, mis minus on. Need erinevad kihid vajab päevavalgele tulemist ja õppimist, kuidas nende kihtidega elutervelt toime tulla. See võimaldab illusioonil ja võitlusel langeda.

Mis võimalused meil enda sisemaailmaga tegelemiseks on, sellest kirjutab üks põnev artikkel. Jagan seda Sinuga, et saad ka inspiratsiooni ammutada, kuidas oma emotsioonidele, oma mustritele otsa vaadata ja mida teadlik tähelepanu nendega teeb.

Artikkel on võetud veebilehelt https://www.jeshua.net/ee/

Kuna sellel lehel on palju erinevaid artikleid, kuid mitte eraldi aadressidega, siis toon siia ära terve artikli teksti.

Jagan Sinuga ka seda lugemist toetavat muusikat:  Merlya&Christie

Autor: Kristi SaarLoe lisaks

Kas TEEN selleks, et OLLA või OLEN selleks, et TEHA?

Kas inimene on üldiselt oma eluga rahul - õnnelik, harmoonias? Või kas peab millegi parema poole püüdlema? Millegi parema poole kui on praegu? Parema elu, parema iseenda poole?

Vahel tekib enesearengu teemaga seoses suur vastupanu. Otsime enesearengus justkui võimalust muuta midagi paremaks. Iseennast, ümbrust, teisi, võib-olla lausa kogu maailma. Ja igati loogiline, sest järelikult on midagi, millega me praegu pole rahul. Ja see kõik olekski hästi. Peaaegu. Kuid midagi häirib mind selles, et arengu motiiviks on paremaks saamine. Justkui oleks võti õnnelikkuse ja harmoonia juurde paremaks saamine.

Loe lisaks

Loomise lõpmatud võimalused

Meie kõigi jaoks võib tähendada looming ja loomine midagi väga erinevat. Kuid mingi sama joon on meie kõigi jaoks selles siiski alati sees - miks me loome? Mis tunne on .... LUUA? Mis tunne on loomises? Miks meil on vajadus luua? Võime tuua erinevaid põhjuseid - ilu, praktilisus, jne. Aga kas sügavam põhjus võib olla, et see - LOOMINE - avardab meie olemust? Läbi selle nihutame enda piire, võibolla peame vahel ületama ennast, katsetama uut, olema valmis millekski uueks. Ja see võib vahel olla hirmutav. Kuid see magusus, mis LOOMISEGA kaasas käib on siiski alati nii palju magusam, et olemegi nõus oma piire avardama. Oma avarama olemusega kohtuma. Loomises on avardumise magusus...

Soovin jagada teiega ühte videot, kus peategelasel on oma huvitav vaatenurk LOOMISELE.
Link videole: https://www.youtube.com/watch?v=900MTMhNQKc

Autor: Kristi Saar
Loe lisaks

Arhiiv