Heateod

Kasulikku

Kommenteeri
Head teod viivad heale teele, helgesse olemisse. Nad on kerged tulema ja minema, kuid saame neid õige tähelepanu abil tihedamini enesele külla kutsuda. Me mitte ei teeks head ainult teistele, vaid läbi selle ka endale, teistele andmine tekitab heaolu meie ümber ja hinges.
Olen palju kokku puutunud tänulikkuse harjutustega, mille eesmärgiks on endale sõnastada ja lahti mõtestada asjad ja olud, mille eest oleme tänulikud.

Näiteks küsides: Mille eest olen ma täna tänulik?

Seda mudelit saab suurepäraselt kanda üle ka heategude teadvustamisele ja juurde tekitamisele.

Küsides: Milliseid isetuid heategusi ma täna korda saan saata?

Seda küsimust endalt küsides hakkan nägema võimalusi kus ja kuidas seda teha! Suuri või väikeseid, planeeritud või juhuslikke, igaljuhul aitab sellel tähelepanu hoidmine kaasa meie kõigi kollektiivsele helgusele.

Väikesel kingil või isegi hästi ajastatud naljakillul on võime ootamatult üllatada inimest, kellele hea soov on suunatud.

Üks NLP (Neurolingvistiline programmeerimine) peamisi lähtepunkte on, et kõik teod sünnivad heast tahtest. Teades seda, et kõik annavad endast alati parima, on meil võimalik mõista nii teiste, kui ka enese tegusid paremini.

Hetkedel, mil märkame, et mõtleme vaid enda heaolule, võiksime endile soovida võimet arvestada teistega ning vastupidistel, hetkedel mil oleme suunanud kogu oma energia teiste paremale teenimisele, ärgem jätkem iseend unarusse.

Püüdlus iseenda tegevusi teadlikult tasakaalustada, viib meie teadvuse suurema rahulolu poole.

Üks parimaid viise teisi näha on see, kui näeme neid nii, nagu soovime, et meid nähtaks. Enesepildi teadlik suunamine helguse poole saab endaga kaasa tuua lennuka kerguse.

Näidates teistele armastust ja hoolivust, näitame seda ka endale. Veel parem, näidates endile armastust ja hoolivust kandub see ka teistele üle.

Milline on sinu isetu heategu täna?

Autor: Elis Koppel

Lisa kommentaar

Email again: